O co w tym wszystkim chodzi?

Poznaj Nas i to, co lubimy

Ostoja Miłolas to nasz dom, to wyjątkowe miejsce położone wśród urokliwych warmińskich pagórków, pól, łąk i lasów. Otwieramy go dla Ciebie. 

Pragniemy podzielić się dobrem, które stało się naszym udziałem.

 Mieszkamy tu już ponad 15 lat, otacza nas tylko przyroda. Żadnych gospodarstw, turystów czy samochodów. Cisza i spokój. Tu można naprawdę wypocząć i naładować baterie. Polecamy ”kąpiele leśne”, długie spacery z lornetką w ręku, poranne i wieczorne ptasie koncerty a w sezonie rechot żab i odgłosy rykowiska jeleni.

Miłośników aktywnego wypoczynku zachwycą liczne trasy rowerowe z ukrytymi w środku lasu skarbami, o których z przyjemnością opowie gospodarz. A dla tych co mają ochotę tylko leniuchować mamy idealne miejsca na całodniowe leżakowanie z książką w ręku. Ale to jeszcze nie wszystko.

Znamy wszystkie tajemnice tutejszego lasu. Wiemy gdzie wiosną kwitną najpiękniejsze zawilce, gdzie można znaleźć konwalie majowe, gdzie w lesie ukryte są dzikie maliny, poziomki i jagody, jak dojść do jeżynowiska i oczywiście gdzie i kiedy zbierać grzyby.

Mamy też swoje pasje, o których z przyjemnością opowiemy przy ognisku albo wspólnym biesiadowaniu przy stole. Zwiedziliśmy wiele krajów i kontynentów a nasz dom pełen jest pamiątek z podróży. Gospodyni dzieli się swoimi podróżnymi wspomnieniami prowadząc blog pamietniczekzpodrozy.blogspot.com (FB, IG)

Mamy też wiele innych zainteresowań. Chętnie opowiemy o tajnikach wędzarniczych lub o malowaniu ikon i mandali ( FB i IG)

Kochamy zwierzęta. Do naszej rodziny należą dwa psy. Forest i Fryga to pełnoprawni mieszkańcy Ostoi Miłolas. Psy są przyjazne ludziom, ale niezbyt tolerują inne zwierzaki, stąd nie zapraszamy gości ze swoimi zwierzętami.

U nas nigdy nie będziesz się nudzić, nawet wieczorem gdy zajdzie już słońce. Na koniec dnia proponujemy bowiem naszym gościom nastrojowe ognisko lub rozgwieżdżone warmińskie niebo. Tu noc jest naprawdę czarna. Są idealne warunki do obserwowanie nieba. Sierpniowy księżyc, droga mleczna i spadające gwiazdy to niezapomniane wspomnienia, które można stąd zabrać zupełnie za darmo.

Odkrywaj z nami uroki natury!