ATRAKCJE

IMG_0983a

Witamy na Warmii

Ostoja Miłolas znajduje się 35 km od Olsztyna, stolicy Warmii i Mazur a najbliżej położonym miasteczkiem jest Lidzbark Warmiński, to tylko 10 km. Takie umiejscowienie zapewnia łatwy dostęp do wielu atrakcji. W odległości kilkunastu kilometrów od domu znajduje się wiele ciekawych miejsc.  Warto odwiedzić  Lidzbark Warmiński oraz  Olsztyn ze swoimi zamkami, Olsztynek gdzie znajduje się skansen jak również pozostałe z 12 miast Warmii: Ornetę, Pieniężno, Jeziorany, Dobre Miasto, Reszel, Barczewo, Bisztynek, Biskupiec i Braniewo.

image9

Lidzbark Warmiński

Lidzbark Warmiński był stolicą Warmii od 1350 r. do XIX wieku  i jednocześnie dawniej jej największym miastem. Znajduje się tu zamek biskupów warmińskich, Oranżeria Krasickiego, Wysoka Brama oraz Termy Warmińskie

olsztyn_castle-917x1375

Olsztyn

Stolica województwa warmińsko-mazurskiego. Główny ośrodek gospodarczy, edukacyjny i kulturowy, siedziba władz i instytucji regionu, a także węzeł kolejowy i drogowy. Największe miasto na Warmii. Znajduje się tu stare miasto z Wysoką Bramą, Zamek Kapituły Warmińskiej i wiele zabytkowych kościołów.

zywkow1

Żywkowo - bociania stolica Polski

Wioska gdzie mieszka więcej bocianów niż ludzi. W miejscowości gdzie znajduje się 9 gospodarstw i mieszka ok 25 osób, bociany mają 50 gniazd. Ruch jak na lotnisku 🙂

Dawna nazwa wsi – Schewecken, położona w powiecie bartoszyckim blisko granicy z Rosją

IMG_3516a

Stoczek Klasztorny

Znajduje się tu klasztor i Sanktuarium Marki Bożej Pokoju  jest to miejsce otwarte dla wszystkich odwiedzających. Warto się tam wybrać aby poznać bogate dzieje tego miejsca i jego związki z osobą  Stefana Wyszyńskiego, a także by skorzystać z walorów przyrodniczych i historycznych pięknych okolic Stoczka Klasztornego

176a

Termy Warmińskie

Na terenie term znajdziecie baseny sportowe oraz część  rekreacyjną, w której korzystać można z szeregu atrakcji wodnych. Znajdują się tutaj baseny, zjeżdżalnia multimedialna z efektami świetlnymi i akustycznymi, hydromasaże, bicze wodne, a także strefa saun. Mżna również skorzystać ze SPA gdzie wszelkie zabiegi bazują na składnikach naturalnych.

IMG_9071a

Spływ kajakowy po Łynie

Szlak kajakowy Łyny jest szlakiem łatwym i bezpiecznym, mimo że częściowo rzeka ma prawie górski charakter. Trasa jest urozmaicona leżącymi w nurcie rzeki kłodami drzew.  Na spływ Łyną mogą się wybrać początkujący kajakarze oraz rodziny z dziećmi. Tutaj można przeżyć swoja pierwszą przygodę z kajakiem.

IMG_1710a

Jeziora i jeziorka

W odległości od kilku do kilkunastu kilometrów od nas,  znajdują się liczne jeziorka ukryte w lesie, niektóre z kąpieliskami inne przystosowane do połowu ryb. Są również kąpieliska w tym plaża miejska Lidzbarka Warmińskiego położona nad jeziorem Wielochowskim. Wszystkie te miejsca leżą na szlakach rowerowych które przechodzą przez naszą wieś.

291 (2)a

Święta Lipka

Początki sanktuarium maryjnego sięgają XIV w.  Miejsce to wzięło nazwę od lipy, na której pojawiła się figurka Matki Boskiej z Dzieciątkiem. Święta Lipka przeszła już do historii jako sławne miejsce pielgrzymkowe. Już w średniowieczu odbywały się  pielgrzymki do Świętej Lipki, w celu uzyskania odpustu i w nadziei uzdrowienia.

IMG_0511a

Lawendowe Pole

Warmińkie siedlisko we wsi Nowe Kawkowo gdzie nie tylko uprawia się lawendę , ale można też poznać proces przetwarzania tej rożliny, zakupić naturalne produkty „lawendowe” jak również zwiedzić „Lawendowe Muzeum Żywe”. Odbywają się tam również różnego rodzaju warsztaty.

068a

Pałac i Folwark Galiny

Pałac wybudowany dla barona Botho zu Eulenburga w 1589 roku, to jeden z  nielicznych przykładów architektury renesansowej  na terenach dawnych Prus Książęcych. W pobliżu Pałacu znajduje się zabytkowy folwark z czerwonej cegły. Na terenie obiektu znajduje się park, stadnina, hotel oraz restauracja

Odkrywaj Warmię z nami